09 SP_مرداد 776

آشنایی با مهارت های بازاریابی و تکنیک های موفقیت در فروش

همان گونه که می دانید در دنیای امروز، بازاریابی و علم فروش از تاثیر گذارترین عوامل در رشد و موفقیت هر کسب و کار به حساب می آیند و موفقیت در هر شغلی در گرو کسب مهارت های بازایابی و آشنایی با تکنیک های فروش می باشد. بنابراین در ذیل با برخی از این مهارت ها و تکنیک ها آشنا خواهیم شد.

برخی از مهمترین مهارت های بازاریابی در مشاغل اینترنتی

۱- مهارت در نگارش

در مشاغل اینترنتی، پل ارتباطی بین شما و مخاطبانتان، عمدتا عبارات و کلمات هستند. بنابراین افزایش مهارت در نگارش به منزله ی افزایش قدرت اثرگذاری بر روی مخاطب است.

نگارش شیوا و فصیح به شما کمک می‌کند تا به راحتی، یک مراجعه‌کننده را به یک مشتری برای خود تبدیل کنید. همچنین اشکالات تایپی و نگارشی به راحتی می‌تواند موجب منصرف شدن یک مشتری بالقوه شود.

بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید با اصول نگارشی و فنون اثرگذاری بر روی مخاطب آشنا شوید و با مطالعه ی کتاب های مفید، مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهید.

۲- مهارت در طراحی سایت

اگر می‌خواهید در دنیای امروز، مشتریان بیشتری جذب نمایید، طبیعتا نیاز به داشتن یک وب سایت جذاب دارید که مشتریان پس از ورود به آن، به راحتی متقاعد به خرید شوند.

بدین منظور می توانید به آموزش وب سایت و روش های راه اندازی آن که توسط پول میکر برای شما مهیا شده است، مراجعه کنید و اصول اصلی و مهم تهیه و نگهداری یک وب سایت را یاد بگیرید. سپس می توانید به مرور زمان و با مطالعه و کسب تجربه، مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهید.

همچنین فراموش نکنید که به دلیل اهمیت موبایل در جامعه‌ی امروز، باید تمام بسترهایی که ایجاد می نمایید، همواره بهترین کارایی را بر روی دستگاه‌های موبایل داشته باشند.

۳- آشنایی با سئو و نکات کلیدی در تولید محتوا

بهینه سازی در نتایج موتورهای جستجو یک استراتژی بنیادی برای به چشم آمدن و دیده شدن یک وب سایت در فضای آنلاین است. سئو در حقیقت مهارتی بسیار ارزشمند برای بازاریابی به حساب می آید، چرا که موجب می‌شود تا مشتریان بالقوه، شما را به راحتی پیدا کنند.

از طرفی هیچ شکی نیست که تولید محتوای با کیفیت با رعایت اصول سئو، از اساسی ترین نکات برای بهبود سئوی سایت است. جمله ای معروف در این زمینه وجود دارد که می گوید: “محتوا پادشاه است.”

بنابراین اگر می خواهید سایت شما در نتایج جستجو جایگاه مناسبی پیدا کند، برای تولید محتوای با کیفیت، به اندازه کافی تلاش نمایید و سعی کنید همواره نسبت به قواعد سئو در تولید محتوا به روز باشید.

همچنین توصیه می کنم برای بهبود جایگاه سایت خود در الکسا، حتما تولبار الکسا را نصب کنید. بدین منظور کافیست با استفاده از مرورگر کروم یا فایرفاکس به آدرس http://www.alexa.com/toolbar مراجعه نمایید و در صفحه بازشده بر روی دکمه Install Alexa Browser Extension یا Install Toolbar کلیک کنید.

۴- مهارت در برندسازی

سعی کنید نام، رنگ و لوگویی مناسب برای معرفی کسب و کار خود برگزینید. این موارد باید به گونه ای انتخاب شوند که به بهترین شکل، کسب و کار شما و فضای آن را توصیف کنند. همچنین حاوی انرژی و تصویری مثبت و ماندگار باشند.

سپس با عملکرد خوب و پایبندی به تعهد، ذهنیت مثبت نسبت به برند خود ایجاد نمایید.

۵- روابط عمومی و مدیریت اعتبار

روابط عمومی و مدیریت اعتبار، مهارت‌های بسیار حیاتی برای یک بازاریابی موفق به حساب می‌آیند. شما باید سعی کنید هر روز، دایره‌ی ارتباطی خود را بزرگ و بزرگ تر کنید. بدین منظور باید برای کسب و کار خود ارزش قائل باشید و در هرجایی با افتخار از آن یاد کنید. از کوچکترین فرصت ها برای معرفی کسب و کار خود به دیگران استفاده کنید. همچنین همواره ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید و تلاش کنید اعتبار خود را نزد آنان افزایش دهید. این فرایند شامل تشویق کردن کاربران به درج نظرات و نقد، پاسخ‌گویی به مشتریان ناراضی و ترویج یک تصویر مثبت از خود و برند خود است.

۶- مهارت در تجزیه و تحلیل آمارهای سایت

تقریبا تمام مدیران سایت های موفق، آمار سایت خود را به دقت تحلیل می کنند. برای بدست آوردن آمار، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از ابزارها و افزونه های آمارگیر است.

بر اساس نظر سایت هاب اسپات که از منابع مهم و معتبر درزمینه بازاریابی اینترنتی در سطح جهان است، در سال ۲۰۱۸ صنایع مختلف با کمبود ۱٫۵ میلیون نفری از مدیرانی مواجه خواهند بود که از زیرکی و دانایی کافی برای تحلیل داده‌های موجود برخوردار باشند. مهارت‌های تحلیلی به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات حاصل از رفتار کاربران اینترنتی از قبیل میزان تعامل آن‌ها با وب سایت، سابقه خرید آن‌ها بر روی وب سایت شما و . . . را موردبررسی و تحلیل قرار دهید.

سپس با استفاده از این اطلاعات می توانید، تصمیمات راهبردی بگیرید، نقاط قوت خود را تقویت کنید و نقاط ضعف خویش را پوشش دهید و در نتیجه فروش خود را ارتقا بخشید.

۷- استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در جامعه ی مدرن از جایگاهی تاثیر گذار برخوردار هستند و این اثر گذاری روز به روز در حال افزایش است. همین امر موجب شده است که تقریبا تمامی بازاریابان و فعالان اقتصادی توجه خاصی را به این شبکه ها مبذول دارند.

بنابراین آشنایی با پتانسیل این شبکه ها و کسب مهارت های لازم در این زمینه، می تواند کمک شایانی به شما، در جذب مشتریان بالقوه نماید.

۸- مهارت در کار تیمی

متاسفانه در ایران، کار تیمی آنچنان که باید، جا نیفتاده است. اما تقریبا پشت تمام کسب و کارهای موفق در جهان، تیمی موفق قرار دارد، نه شخصی موفق.

تیم شدن می تواند موج های شما را تقویت کند و طوفانی از موفقیت، رقم بزند. سعی کنید مهارت های تیمی کار کردن را کسب کنید و به عبارتی قادر به ارتباط برقرار کردن و همکاری سازنده با دیگران بر روی زیرساخت‌های متنوع و مختلفی باشید. اگر در پی کسب موفقیت در دوره کنونی هستید، داشتن مهارت‌های کار تیمی نیز بسیار حیاتی است.

۹- مهارت در شناخت نیازهای مشتری

اگر می خواهید مشتری را به سمت خود جذب کرده و او را متقاعد به کار کردن با خودتان کنید، باید از نیازهای او خبر داشته باشید. دانستن اولویت های کسب و کارتان، بخش مهمی از نشان دادن ارزش به مخاطبین و ایجاد روابط است. یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازار هدف، تحقیق از مشتریان کنونی درمورد نیازها و خواسته هایشان است. این کار را می توانید با نظرسنجی های آنلاین و مصاحبه ها انجام دهید.

۱۰- مهارت های تحقیقاتی

از پیدا کردن اطلاعات ارزشمند برای توسعه‌ی کسب وکار خود تا یافتن آدرس ایمیل کسی، پیدا کردن خبرنگارها و روزنامه نگارانی که درمورد محصولاتتان بنویسند و یا کشف علایق و نظرات مخاطبانتان، همه و همه به مهارت های تحقیقاتی شما بستگی دارد.

سعی کنید در تیم خود، حتما از فردی با مهارت های تحقیقی عالی استفاده کنید و یا حداقل خود را به این مهارت ها مسلح نمایید.

نکته های طلایی برای فروش بیشتر

  • مشخصات محصول برای مشتری مهم نیست بلکه آنچه با خرید محصول بدست خواهد آورد، برایش اهمیت دارد. سعی کنید امکاناتی که مشتری به دنبال آن هاست را بیابید و در مورد آن ها را توضیح دهید.
  • دانش و اطلاعات خود را به رخ مشتری نکشید و فقط سوالات او را پاسخ دهید.
  • فرآیند فروش میدان مبارزه نیست که فقط شما از آن پیروز خارج شوید. بازی برد – برد را بیاموزید و به توافقی دست یابید که منافع دو طرف در آن لحاظ شده باشد. در غیر اینصورت منتظر نقض قرارداد و مشکلات بعدی باشید.
  • هنر خوب شنیدن را بیاموزید. هوشمندانه شنیدن شرط اول فروش صحیح و موفق است.
  • هر شغلی آفتی دارد. آفت فروش هم عجله و غرور است. عجله برای عقد قرارداد و غرور برای اولین موفقیت ها.
  • این جمله را با تمام وجود باور کنید که: “مهمترین هدف در فروش، کسب رضایت مشتری است.”
  • با ارائه تعریف و تبلیغات متناسب با خواسته های مشتریان، کالا و یا خدمات خود را به محصولی جهت رفع نیاز آن ها تبدیل نمایید.
  • در تبلیغ برای محصولات خود، از کیفیت برتر، عالی و. . . صحبت نکنید. این عبارات خیلی تکراری شده. به جای این عبارات از ویژگی های متفاوت محصول خود نام ببرید و آن را در ذهن ها متمایز سازید.
  • مردم باید شما را با مهارت و تجربه‌ای خاص بشناسند. آن را هوشمندانه انتخاب کنید و به مردم معرفی نمایید.
  • برای فروش و بازاریابی موفق، به خلاقیت نیاز جدی دارید. بنابراین همواره آرامش خود را حفظ کنید و خوب ببینید و بشنوید. نیازها را درک نمایید و راه کارهای نوین برای رفع آن ها بیابید.
آموزش بازاریابی و مارکتینگآشنایی با رمز و رازهای بازاریابی از زبان استاد بازاریابی آقای Drew Boyd به زبان فارسی

سخن پایانی

در این آموزش به مهارت های بازاریابی و تکنیک های فروش بیشتر پرداختیم و سعی نمودیم شما را با نکاتی مفید در این زمینه آشنا سازیم. امیدواریم این نوشته مورد رضایت شما همراهان گرامی واقع گردد.

همچنین جهت مطالعه ی بیشتر در این باب، می توانید مقاله ی بازار‌یابی و مهندسی فروش را که توسط تیم پولسازان ایران زمین برای شما فراهم شده است، مطالعه نمایید.

اینک آموزش های لازم برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک را دیده‌اید و آمادگی کافی برای ورود به این بازار را کسب نموده‌اید. بنابراین از این پس قادر خواهید بود تمام روش هایی که در پول میکر برای کسب درآمد از اینترنت ارائه می شود را دنبال و اجرا نمایید.

نوشته شده توسط 
منتشرشده در مقالات آموزشی
بازدید 114 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Super User

ارائه خدمات وسرویس های جدید همراه با پشتیبانی 24 ساعته برای تمام سرویس های شرکت ما همیشه با شما هستیم های طراحان، برنامه نویسان شرکت تمام سرویس های شما را بازدید کرده و مشکلات را بررسی خواهند کرد

آخرین اخبار

با ما همراه باشید

عضویت در خبرنامه

با ثبت ایمیل خود از آخرین اخبار سایت با خبر شوید